• Informacje na temat:

  koloseum

Artykuły na temat: koloseum
 • W Rzymie otwarto Koloseum. Rzymianie ruszyli też do Muzeów Watykańskich

  Po 84 dniach przymusowej przerwy z powodu pandemii koronawirusa w poniedziałek otwarto rzymskie Koloseum. Zwiedzanie przebiega w nadzwyczajnych warunkach: co kwadrans wpuszczane są grupy po 15 osób, obowiązuje wymóg noszenia maseczek i mierzenia temperatury przy wejściu.

 • Droga Krzyżowa w rzymskim Koloseum

  W rzymskim Koloseum rozpoczęła się w Wielki Piątek wieczorem Droga Krzyżowa pod przewodnictwem papieża Franciszka. Przy siódmej stacji krzyż nieść będzie dwoje Polaków. Wokół antycznego amfiteatru zgromadziły się tysiące ludzi.

 • Rzymskie Koloseum pod specjalną ochroną

  Koloseum, Forum Romanum i pobliska aleja Fori Imperial będą pod specjalnym nadzorem. Decyzję podjęto po wtorkowym zamachu w Strasburgu. "Być może nawet trochę przesadzając wolę zapobiegać niż leczyć" – argumentował włoski minister kultury Alberto Bonisoli.

 • Coraz więcej aktów wandalizmu w Koloseum

  W ciągu sześciu dni w Koloseum zatrzymano troje turystów, którzy wyryli tam swoje inicjały - podała rzymska prasa. Sprawcą ostatniego aktu wandalizmu był Węgier, który twierdził, że nie wiedział, że nie można tego robić. Burmistrz miasta prosi o pomoc ambasady.

 • Nastolatek próbował ukraść kawałek muru Koloseum

  ...​17-letni turysta z Austrii został spisany przez karabinierów w Rzymie i odpowie z wolnej stopy za to, że oberwał fragment antycznego muru Koloseum i chciał go ukraść. Przyłapany został na gorącym uczynku - podały w niedzielę media.

 • Kandydat na dyrektora Koloseum poszukiwany!

  Włoskie ministerstwo kultury poszukuje na całym świecie kandydata na dyrektora Koloseum. Zwycięzcy konkursu, którego ministerstwo spodziewa się zatrudnić, oferuje pensję w wysokości 145 tysięcy euro rocznie plus premię w wysokości do 35 tysięcy euro.

 • Dron uruchomiony przez turystę utknął... w arkadzie Koloseum

  Karabinierzy zatrzymali w Rzymie młodego turystę z Francji, który uruchomił drona w pobliżu Koloseum. Gdy manewrował maszyną, utknęła ona w jednej z arkad antycznego amfiteatru.

 • Dwoje Polaków będzie nieść krzyż podczas drogi krzyżowej w Koloseum

  Dwoje Polaków będzie nieść krzyż podczas Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum pod przewodnictwem papieża Franciszka w Wielki Piątek wieczorem. Watykan podał, że przy siódmej stacji krzyż będą nieść Jakub Śnieć i Róża Mika.

 • Włochy: 17-latek próbował ukraść fragment muru Koloseum

  ...17-letni turysta z Austrii został spisany przez karabinierów w Rzymie i odpowie z wolnej stopy za to, że oberwał fragment antycznego muru Koloseum i chciał go ukraść. Przyłapany został na gorącym uczynku - podały w niedzielę media.

 • Droga Krzyżowa w Koloseum. Papież Franciszek o "wszystkich krzyżach świata"

  Papież Franciszek na zakończenie Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum mówił o "wszystkich krzyżach świata" i modlił się za osoby spragnione sprawiedliwości oraz pokoju, a także za migrantów i dzieci "zranione w ich niewinności i czystości".

Zdjęcia na temat: koloseum
Wideo na temat: koloseum
 • Koloseum i fontanna Di Trevi w zimowej aurze. Rzym zasypany śniegiem, szkoły zamknięte

  W Rzymie gęste opady śniegu sprawiły, że zamknięto wiele szkół. Niektórzy wykorzystali nadarzającą się okazję i wyszli z dziećmi na dwór, by urządzić bitwę na śnieżki lub ulepić bałwana. Natomiast turyści, którzy akurat odwiedzili Rzym, mogli obejrzeć słynne zabytki, takie jak Koloseum czy fontanna Di Trevi, w nietypowej dla Włoch zimowej aurze.

Dyskusje na temat: koloseum