• Informacje na temat:

  my lai

Artykuły na temat: my lai
 • Weteran z Wietnamu przeprasza za masakrę My Lai

  Amerykański weteran wojny wietnamskiej porucznik William Calley po raz pierwszy publicznie przeprosił za zbrodnię z 1968 r., kiedy to oddział sił USA w Wientamie dokonał masakry ponad 500 cywilów - mieszkańców wioski My Lai w południowym Wietnamie.

 • Trzęsienie ziemi na Tajwanie. Są ofiary śmiertelne

  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 nawiedziło we wtorek wschodnie wybrzeże Tajwanu. Epicentrum znajdowało się w odległości ok. 20 km od miasta Hualien. Premier Tajwanu Lai Czing-te poinformował, że zginęły dwie osoby, a 144 odniosły obrażenia.

 • Tajwan chce niepodległości? Ostra reakcja Chin

  ..."Tajwan jest nieodłączną częścią terytorium Chin; nie jest i nigdy nie stanie się państwem" - oznajmił w środę rzecznik chińskiego biura ds. Tajwanu Ma Xiaoguang. To reakcja na wtorkowe słowa premiera Tajwanu Williama Lai o jego poparciu dla niepodległości wyspy.

 • Malezja: W kraju jest ok. 50 tys. sympatyków IS

  W ponad 30-milionowej Malezji jest ok. 50 tys. sympatyków Państwa Islamskiego (IS), a ewentualności, że mogą oni ulec radykalizacji, nie wolno ignorować - ostrzegł malezyjski minister transportu Liow Tiong Lai, o czym poinformowała w niedzielę agencja EFE.

 • Minister Malezji zaniepokojony złym zabezpieczeniem miejsca katastrofy

  Jestem zaniepokojony brakiem odpowiedniego zabezpieczenia terenu czwartkowej katastrofy boeinga na wschodzie Ukrainy - oświadczył malezyjski minister transportu Liow Tiong Lai. Zaapelował do społeczności międzynarodowej o pomoc w tej sprawie.

 • Malezja wytyka błędy w zabezpieczeniu Boeinga 777

  Malezyjski minister transportu Liow Tiong Lai powiedział, że jest zaniepokojony brakiem odpowiedniego zabezpieczenia terenu, gdzie w czwartek zestrzelono malezyjską maszynę. "Istnieją przesłanki, że kluczowe dowody w sprawie nie zostały zachowane na miejscu" - powiedział. Zaapelował również o pomoc w śledztwie.

 • Minister o katastrofie boeinga: Lataliśmy tą trasą od wielu lat. Była bezpieczna

  Lecąc nad wschodnią Ukrainą linie Malaysia Airlines nie podjęły nadmiernego ryzyka, gdyż ONZ-owska Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) uznała tę trasę za bezpieczną - tłumaczył malezyjski minister transportu Liow Tiong Lai. - Przed tym incydentem wiele innych samolotów pasażerskich korzystało z tej samej trasy - dodał.

 • "Nie możemy tolerować prób tuszowania prawdy o locie MH17"

  ...- Prosimy, by uszanować rodziny, które straciły w ataku swoje córki i swoich synów. Malezja apeluje, by wszystkie strony zadbały o integralność miejsca katastrofy i pozwoliły śledczym pracować - oświadczył Liow Tiong Lai, malezyjski minister transportu. - Nie możemy tolerować prób zatuszowania prawdy o locie - dodał.

 • Zatrzymany w Vancouver przywódca chińskiego gangu przemytniczego, wystąpił do władz Kanady o azyl i przyznanie statusu uchodźcy. Najbardziej poszukiwany w Chinach gangster, Lai Changxing twierdzi, że jest ofiarą komunistycznego reżimu.

 • Zatrzymany w Vancouverze przywódca chińskiego gangu przemytniczego, wystąpił do władz Kanady o azyl i przyznanie statusu uchodźcy. Najbardziej poszukiwany w Chinach gangster, Lai Changxing twierdzi, że jest ofiarą komnistycznego reżimu.

Zdjęcia na temat: my lai