• Informacje na temat:

  operacja wisła

Artykuły na temat: operacja wisła
 • Czy Akcja "Wisła" była koniecznością?

  ...z Krakowa: "Operacja "Wisła" miała przyzwolenie moralne i akceptację społeczeństwa polskiego jako jedyny skuteczny środek do zakończenia dalszego przelewu polskiej krwi. Akcję tę należy uznać za(...)Za dwa miesiące minie 70. rocznica operacji wojskowej (zwanej powszechnie akcją), przeprowadzonej pod kryptonimem "Wisła" przez rząd komunistyczny w Warszawie. Rocznica ta budzi duże emocje, bo...

 • Deszcz utrudnia przygotowania do letniego Grand Prix w skokach w Wiśle

  ...pracują, co dwie godziny się przebierają i myślę, że dzisiaj zakończymy montaż tych słupów podtrzymujących siatki. Natomiast podwieszenie samych tych siatek to już jest bardzo prosta operacja. A prognozy(...) te najważniejsze zawody w naszym regionie. No właśnie, Wisła. Okazuje się, że to już też taki stały punkt na mapie letniego Grand Prix, bo oczywiście zimowe miejsce swoje Wisła ma - teraz, na...

 • Poroszenko: Chylimy głowy nad pamięcią ofiar akcji "Wisła"

  W 70. rocznicę wysiedlenia ludności ukraińskiej z południowo-wschodniej Polski na Ziemie Odzyskane "razem z naszymi polskimi przyjaciółmi chylimy głowy nad jasną pamięcią wszystkich ofiar akcji "Wisła"" – oświadczył dzisiaj prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

 • W Świniarach pod Płockiem, gdzie od piątku rano budowana jest zapora, chroniąca wyrwę w wale, który Wisła przerwała ponad tydzień temu, ponowna fala wezbraniowa na rzece spodziewana jest w poniedziałek. Do tego czasu zapora musi być gotowa.

 • Warszawa: Rozmontowano most pontonowy na Wiśle

  W niedzielę żołnierze rozmontowali most pontonowy na Wiśle w Warszawie - przekazał rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel.

 • PZPN zawiesił licencję Wisły Kraków

  ...swojej stronie internetowej poinformował, że Towarzystwo Sportowe "Wisła" Kraków nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA, jak również, że Zarząd oraz Rada Nadzorcza Klubu złożyły(...) nabył akcje Klubu Wisła Kraków SA. W tym miejscu wskazać należy, że o żadnych z powyższych zdarzeń nie została poinformowana Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN, zgodnie z obowiązkiem informacyjnym...

 • Wisła Kraków wraca do gry

  Po burzliwych przejściach związanych z kłopotami finansowymi Wisła Kraków wraca do gry w ekstraklasie i przygotowuje się do drugiej części rozgrywek. "Jesteśmy na etapie budowania zespołu, tak jak pół roku temu" – powiedział trener piłkarzy Wisły Kraków Maciej Stolarczyk przed poniedziałkowym meczem z Górnikiem w Zabrze.

 • 20 lat w NATO: Polska w operacjach Sojuszu

  Dwie dekady obecności Polski w NATO to poza licznymi zobowiązaniami sojuszniczymi i rozwojem militarnym, również uczestnictwo żołnierzy znad Wisły w operacjach Sojuszu. Afganistan, Pakistan, Kosowo, Macedonia - to tylko niektóre z krajów, w których działali polscy żołnierze.

 • Warszawa: Ścieki wciąż częściowo spływają do Wisły

  Zakończył się montaż nowej pompy w tymczasowej instalacji ściekowej mającej przekazywać nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni - poinformował w piątek rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel. Dodał jednak, że ścieki wciąż częściowo spływają do Wisły.

 • Ścieki do "Czajki" znowu płyną pod dnem Wisły

  Ścieki z lewobrzeżnej Warszawy znowu płyną do oczyszczalni Czajka pod dnem Wisły. Zakończyła się operacja przepięcia systemu rurociągów i nieczystości. Z alternatywnego przesyłu na moście pontonowym, skierowano je do naprawionych kolektorów ściekowych.

Wideo na temat: operacja wisła
 • Szwedzkie skarby wydobywane z Wisły

  Ponad 300-letnie skarby podnoszone z dna Wisły. W Warszawie trwa wielka operacja wydobycia z rzeki znalezisk archeologicznych, odsłoniętych dzięki niskiemu stanowi wody. To łupy zrabowane w XVII wieku przez Szwedów.

 • Skomplikowany rozładunek w Gdańsku. TBM wydrąży tunel pod Wisłą

  Nawet do wtorku może potrwać skomplikowana operacja rozładowywania najcięższych elementów maszyny TBM, która wydrąży tunel pod Martwą Wisłą. Jej części przypłynęły do Gdańska w zeszłym tygodniu na statku z Rotterdamu.

 • Na Stadionie Narodowym ruszyła operacja "big lift"

  Na budowie Stadionu Narowego rozpoczęła się operacja tzw. big lift, czyli podniesienia systemu linowej konstrukcji dachu wraz z centralnie zamocowaną iglicą. Na iglicy będzie zamontowany specjalny "garaż" dla rozsuwanego dachu membranowego oraz umieszczone na niej zostaną cztery wielkoformatowe ekrany. Wierzchołek iglicy będzie najwyższym punktem Stadionu Narodowego i znajdzie się około 112

Dyskusje na temat: operacja wisła