• Informacje na temat:

  szaniawski

Artykuły na temat: szaniawski
 • Profesor Szaniawski w Sokole

  W sali teatralnej gmachu Sokoła przy ulicy Mickiewicza 2 odbyła się promocja specjalnej śląskiej edycji książki autorstwa Józefa Szaniawskiego "Marszałek Piłsudski. W obronie Polski i Europy".

 • W wypadku w Tatrach zginął Józef Szaniawski

  Józef Szaniawski, politolog, sowietolog, publicysta, wykładowca UKSW, zginął we wtorek w Tatrach, spadł w przepaść. Miał 68 lat. O śmierci Józefa Szaniawskiego PAP poinformował jego syn, Filip Frąckowiak.

 • Turysta, który zginął w Tatrach, to Józef Szaniawski

  Ratownikom TOPR nie udało się uratować turysty, który we wtorek spadł ze szlaku w Tatrach. Reporter RMF FM Maciej Pałachicki ustalił, że zmarły mężczyzna to Józef Szaniawski - historyk, politolog i dziennikarz. W czasach PRL był on aktywnym działaczem niepodległościowym.

 • Śpiewak: Kandydat do SN brał udział w "dzikiej reprywatyzacji"

  Jeden z kandydatów do Sądu Najwyższego, Jerzy Szaniawski jest osobą, która brała udział w "dzikiej reprywatyzacji" - powiedział w poniedziałek kandydat komitetu Wygra Warszawa na urząd prezydenta Jan Śpiewak. Jak dodał, Szaniawski miał przejąć m.in. kamienicę na warszawskim Mokotowie.

 • Droga Polski do programu bezwizowego w USA jest nadal otwarta - twierdzi rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Robert Szaniawski zapewnia, że polskie MSZ będzie zabiegać o to, by Amerykanie stosowali jasne kryteria przyznawania bądź odrzucania wniosków wizowych Polaków.

 • Krychowiak najdroższym polskim piłkarzem w historii. PSG zapłaci za niego 45 mln euro

  ...​Mistrz Francji Paris Saint-Germain osiągnął porozumienie z Sevillą w sprawie transferu Grzegorza Krychowiaka. "Do podpisania indywidualnego kontraktu dojdzie po mistrzostwach Europy" - poinformował PAP odpowiedzialny za wizerunek piłkarza Wojciech Szaniawski.

 • Krychowiak potwierdza na Twitterze: Nowy etap - PSG 2021

  Grzegorz Krychowiak potwierdził na Twitterze, że przechodzi z Sevilli do Paris Saint Germain. "Nowy etap - PSG 2021" - napisał 26-letni pomocnik. O transferze w ubiegłym tygodniu informował już odpowiedzialny za wizerunek piłkarza Wojciech Szaniawski.

 • Przykry incydent na pogrzebie ostatniego więźnia PRL

  Na warszawskich Powązkach wojskowych pochowano Józefa Szaniawskiego. W ostatniej drodze publicyście, politologowi i wykładowcy akademickiemu towarzyszyły setki osób. Nie obyło się jednak bez incydentu.

 • Izba Pamięci płk. Ryszarda Kuklińskiego pozostanie w Warszawie, w wynajmowanym od miasta lokalu na Starym Mieście. Władze dzielnicy Śródmieście zgodziły się, by kierujący placówką Józef Szaniawski płacił czynsz w dotychczasowej wysokości.

 • Rozumiemy żarty, ale z inwazji na Polskę?

  Polska ambasada w Londynie przesłała BBC protest przeciwko żartowaniu w kontekście wybuchu II wojny światowej i inwazji na Polskę - poinformował radca prasowy ambasady Robert Szaniawski.

Zdjęcia na temat: szaniawski
Dyskusje na temat: szaniawski