• Informacje na temat:

  tank

Artykuły na temat: tank
 • Kontrowersyjny rosyjski think tank w Berlinie

  ...sceptycznie oceniają utworzenie tego think tanku. Dla Hansa-Henninga Schrödera wyobrażenie, że instytucja może "przyciągnąć poważnych dziennikarskich i naukowych ekspertów" jest iluzją. Powodem jest(...). Schulze: Żadna propaganda Współzałożyciel berlińskiego think tanku Peter Schulze odrzuca takie oskarżenia. - Dopóki tu jestem, nie będzie żadnej propagandy - zapewnia. Nie przypadkiem jednak...

 • Think tank: Planowanie Brexitu może kosztować 65 mln funtów rocznie

  Samo planowanie czynności związanych z Brexitem może kosztować Brytyjczyków 65 mln funtów (75 mln euro) rocznie; ponadto trzeba będzie zatrudnić specjalnie w tym celu 500 urzędników i ekspertów - podał w czwartek brytyjski think tank Institute for Government.

 • W międzynarodowym rankingu The Global Go-To Think Tanks 2011, przygotowywanym co roku przez Uniwersytet Pensylwanii, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych został uznany za drugi najlepszy think-tank w Europie Środkowo-Wschodniej - donosi "Dziennik Polski".

 • Rodzaj regionalnego elastycznego ośrodka analitycznego, tzw. think tanku, roboczo określanego Silesia Tank, buduje europoseł Jan Olbrycht. Jedną z pierwszych kwestii, nad którą pracują eksperci, jest przyszłość unijnej polityki spójności.

 • Ćwiczenia wojskowe przybliżają do wojny? Londyński think tank: Kraje patrzą na siebie nawzajem

  Czy ćwiczenia wojskowe NATO i Rosji przybliżają nas do wojny? To pytanie stawia opublikowany właśnie raport brytyjskiego think tanku, który zajmuje się bezpieczeństwem Europy. Z jednym z jego autorów - Łukaszem Kulesą, rozmawiał nasz korespondent Bogdan Frymorgen.

 • Gliński: Będzie think-tank, a także ruch społeczny

  Prof. Piotr Gliński, który był kandydatem PiS na premiera rządu technicznego powiedział, że razem ze współpracującymi z nim ekspertami będzie pracować nad budową ruchu społecznego skupiającego naukowców i inteligencję. Wcześniej powołają think-tank.

 • ...wyniosło 870 mld szekli. Swoje obliczenia think tank opiera na kosztach, jakie pociągnęła za sobą 32-dniowa wojna izraelsko-libańska w 2006 roku. Analitycy wskazują, że koszt wejścia w otwarty(...) zasadnie przypuszczać, że konflikt objąłby także środkową część kraju, która jest odpowiedzialna za 70 proc. izraelskiego PKB" - zaznacza think tank. Gubernator Banku Izraela Stanley Fischer...

 • ...w Teheranie będzie pierwszym krokiem na drodze instytucjonalizowania normalnych stosunków między krajami - ocenił prezes think tanku Brent Lollis. Zauważył, że AIC będzie jedyną amerykańską instytucją...

 • ...przeniesieniem na polski grunt niemieckiego prawa o fundacjach politycznych. Tam powiązane z partiami think tanki mają wieloletnią tradycję.

 • Media na Węgrzech. "Ostatni bastion wolności"

  Węgierski niezależny think tank Mertek monitorujący tamtejsze media przedstawił analizę zmian po dojściu do władzy Viktora Orbana. Jego zdaniem, "ostatnim bastionem wolności prasy na Węgrzech jest stacja RTL".

Zdjęcia na temat: tank
 • Tomasz Kalita