• Informacje na temat:

  wielopolska

Artykuły na temat: wielopolska
 • Wielopolska: Podjechał autem na przystanek, otworzył drzwi i zaczął strzelać

  33-letni mieszkaniec gminy Przedecz w Wielkopolsce został aresztowany po tym, jak na przystanku autobusowym w pobliżu młodej kobiety strzelał z broni palnej. Grozi mu do ośmiu lat.

 • Pińczów: Pałac Wielopolskich, spływy kajakowe i sowy

  Pińczów to 11-tysięczna miejscowość położna w dolinie Dolnej Nidy w województwie świętokrzyskim. Tereny te zamieszkane były już od czasów rzymskich - o czym świadczą odkrycia archeologiczne. W samym mieście zobaczyć można wiele zabytków. To m.in. zespół klasztorny ojców paulinów, pałac Wielopolskich czy jedna z najstarszych w Polsce synagog. Prawa miejskie Pińczowowi nadał Władysław Jagiełło we wrześniu 1428 roku. Miasto obchodzi właśnie 590. rocznicę nadania lokacji.

 • Ul. Gliwicka zamknięta

  .... Wielopolskiej i łącznikiem Gliwicka-Wielopolska do Ronda Europejskiego. Na czas prowadzenia robót nie będzie możliwości przejścia przez rzekę Ruda w obrębie remontowanego mostu. Przejście dla pieszych wyznaczone zostanie wzdłuż ul. Wielopolskiej, przez nowy most na Rudzie (na drogowym łączniku Gliwicka-Wielopolska) i dalej wzdłuż rzeki Ruda do ul. Gliwickiej. Termin zakończenia robót planowany jest na...

 • Pijany ksiądz wiózł samochodem 4-latkę

  Pijany ksiądz wiózł samochodem 4-letnią dziewczynkę. Miał prawie 3 promile. O sprawie pisze „Głos Wielopolski”.

 • Casting do "Karnawału Weneckiego"

  ...: b.wielopolska@wp.pl, tel: 504 274 354, fax: 22 646 74 00 z podaniem danych osobowych, kontaktu mailowego i telefonicznego. Szczegółowych informacji udziela Zamojski Dom Kultury, Zamość, ul. Partyzantów...

 • Miraż miękkiej siły

  Europa ma chorobliwą obsesję na tle Ameryki, fałszywą wiarę w uniwersalność własnych osiągnięć i antyglobalizm zasadzony na mentalności Vichy. To skazuje Europę na przegraną. Z Johnem Gray'em, brytyjskim konserwatystą i filozofem, rozmawia Anna Wielopolska.

 • Dostaną dwa miliony złotych

  Sejmik świętokrzyski zdecydował o przekazaniu Muzeum Narodowemu w Kielcach dwóch milionów złotych z budżetu województwa na spłatę pierwszej raty rekompensaty za pozostawioną w placówce podworską kolekcję rodziny Wielopolskich z Chrobrza.

 • 24 miniatury budowli, od leśniczówek i dworów, po zamki i browar, które wznieśli na Żywiecczyźnie i Śląsku Cieszyńskim dawni właściciele tych ziem: Komorowscy, Wielopolscy i Habsburgowie, znalazły się w Parku Miniatur otwartym we wtorek w Żywcu (woj. śląskie).

 • Samorząd województwa świętokrzyskiego chce przejąć od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zabytkowy pałac rodziny Wielopolskich w Chrobrzu, by przekształcić znajdujący się tam Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia w oddział Muzeum Wsi Kieleckiej.

 • CBA: Wicemarszałek Wielkopolski do odwołania

  Wniosek o odwołanie wicemarszałka woj. wielkopolskiego Leszka Wojtasiaka przesłało CBA do przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielopolskiego. Według Biura naruszył on tzw. ustawę antykorupcyjną. Zdaniem Wojtasiaka, nie ma podstaw do jego odwołania.

Zdjęcia na temat: wielopolska
Dyskusje na temat: wielopolska